Rozvody

Motory traktorov Zetor kategórie URI sú pomerne malé a kompaktné. Výhodný tvar motorov do istej miery ovplyvňuje konštrukcia rozvodového mechanizmu, uloženie vačkovej hriadele a spôsob náhodu vačkovej hriadele. Rozvodové kolesá traktorov Zetor majú šikmé ozubenie a sú umiestnené pred predným vekom motora.

Hnacie rozvodové koleso poháňa (s prevodom 1:2) cez horné vložené koleso vačkovú hriadeľ prostredníctvom rozvodového kolesa, hriadeľ náhonu kompresora a vstrekovacie čerpadlo prostredníctvom druhého kolesa. Olejové čerpadlo je poháňané cez spodné vložené koleso.

Horné vložené koleso je u traktorov Zetor 2011 až Zetor 4611 a všetkých trojvalcových traktorov uložené na čape s dvoma guličkovými ložiskami. Traktory Zetor 5511 a všetky štvorvalcové traktory majú horné vložené koleso uložené na čape klzne a je primazávané tlakovým motorovým olejom, ktorý je privedený mazaciou trubkou. V ponuke nášho eshopu s náhradnými dielmi na traktory Zetor nájdete náhradné diely pre rozvodové ústrojenstvo trojvalcových aj štvorvalcových traktorov.

 

Stránka 1 z 1 - 5 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 5 položiek celkom